Вгору
 • Запитання про програму «Подвійного диплома», що задаються найчастіше
 •  

Frequently Asked Questions

Запитання про програму «Подвійного диплома», що задаються найчастіше

1. Як потрапити до програми?

Якщо Ви вже навчаєтесь в Європейському університеті або Бізнес-коледжі ЄУ, Вам необхідно звернутися до декана Факультету інформаційних систем та технологій Рябцева Вячеслава Віталійовича (бул. Акад. Вернадського 16-В, к. 408) для визначення найоптимальнішого варіанту Вашої участі у програмі.

Якщо Ви лише збираєтесь вступати до Європейського університету, Ви можете одночасно із заповненням документів на вступ до ЄУ у Приймальній комісії заповнити заяву на вступ до Ченстоховської Вищої лінгвістичної школи (WSL).

Якщо Ви з якихось причин не набрали потрібну кількість балів на ЗНО, це не є перешкодою на Вашому шляху до вищої освіти. Завдяки партнерським відносинам між Європейським університетом та Вищою лінгвістичною школою (м. Ченстохова, Польща), Ви можете вступити до WSL і навчатися на базі консультативного центру WSL, створеного при Європейському університеті. Для цього потрібно у Приймальній комісії заповнити заяву на вступ та надати відповідні документи.

2. Які документи потрібні для участі у програмі?

Комплект документів для участі у програмі «Подвійного диплома» подібний до того, що подається для вступу до українського ВНЗ, а саме:

 • заява (форма у приймальній комісії);
 • паспорт або свідоцтво про народження;
 • ідентифікаційний код;
 • документ про освіту;
 • фотокартки;
 • квитанції про оплату.

Відмінність полягає в обов’язковому поданні закордонного паспорту або проїзного документу дитини. Справа в тому, що стати дійсним студентом будь-якого польського навчального закладу можна лише перебуваючи у Польщі. Учасники програми беруть на себе зобов’язання не менше 1 разу на рік відвідувати сесії у WSL. Під час першого виїзду вони одержують усі документи польського студента (студентський квиток; довідку про те, що він є студентом WSL; довідку про предмети, з яких проводились заняття протягом сесії).

3. Скільки часу триває оформлення документів?

Оформлення документів складається з 3 етапів:

 • комплектування навчальної справи – збір усіх потрібних документів (Європейський університет);
 • переклад документів польською мовою та їх нострифікація польським нотаріусом (займається «Україно-польський центр академічних обмінів», з яким у Європейського університету укладений відповідний договір);
 • оформлення студентських документів (WSL).

В разі своєчасної подачі усіх документів цей процес займає 1,5-2 місяці, але, в будь-якому випадку, документи студент одержує особисто під час відвідання WSL.

4. Яка тривалість навчання?

Тривалість навчання за програмою ліцензіату (аналог нашого бакалаврату) у Польщі триває 3 роки, магістратура – 2 роки. Однак, враховуючі той факт, що студент Європейського університету – учасник програми «Подвійного диплома» є водночас і студентом WSL дистанційної форми навчання, тривалість навчання за програмою ліцензіату складе для наших студентів 4 роки. Для магістрів навчання триватиме 2 роки, включно з тривалою практикою на підприємствах Польщі.

5. Яка повна вартість програми?

На сьогоднішній день вартість навчання за програмою «Подвійного диплома» складає €300 на рік (+ до вартості навчання у Європейському університеті). Додатково (одноразово) сплачуються послуги «Україно-польського центру академічних обмінів» за оформлення документів (див. п.4). Ця плата складає €150. Окремо оплачуються виїзди на сесії, але ціни там цілком помірні. За досвідом першої зимової сесії:

 • віза – безкоштовна;
 • транспортні витрати (комфортабельним туристичним автобусом по маршруту Київ – Ченстохова – Київ) – $100;
 • проживання у гуртожитку (8 ночей) коштувало €45 за весь період. У ціну проживання був закладений сніданок (бутерброди з ковбасою та сиром, булочки, овочі, яйця, чай / кава);
 • повноцінний обід у студентській їдальні (перше, друге та компот) – 10 злотих (біля €4).

6. Яким чином організовується перебування у Польщі?

Виїзд до Польщі здійснюється централізовано на орендованих з цією метою комфортабельних туристичних автобусах у супроводі старшого групи (працівника Європейського університету, призначеного наказом ректора). В Польщі усі студенти з України, а це представники не лише Європейського університету (минулого разу були представлені: НПУ ім. Драгоманова, Луганський національний університет, Тернопільський та Мелітопольський педагогічні університети – усього біля 100 студентів з України), компактно розселяються до гуртожитку. Після сніданку у гуртожитку в супроводі старшого групи, студенти прибувають до WSL на заняття. Навчальні заняття плануються кожного дня (за винятком вихідних). Зазвичай, це 3 пари з перервою на обід (пара триває приблизно 2 астрономічних години). Після занять, як правило, студенти мають вільний час для ознайомлення з містом. Ченстохова вважається не лише духовним центром Польщі, але й третім за значенням релігійним центром католицизму (після Рима та Лурда) отже там є на що подивитись. В один з вечорів обов’язково проводиться неформальна зустріч студентів з України з ректором WSL – доктором Цезарієм Вошінськім.

7. Скільки раз на рік необхідно виїжджати до Польщі?

Обов’язковим мінімумом є одна поїздка на рік (взимку або влітку), але краще планувати 2 поїздки на рік.

8. Скільки часу займає кожна поїздка?

Взимку сесія триває 1 робочий тиждень (+ день приїзду / день від’їзду), а влітку – 2 робочих тижня.

9. Чим ми будемо там займатися?

Вчитись. При чому, за цілком незвичайними методиками: ділові ігри, психологічні тренінги, навіть ігри – квести. Жодних звичних для нас лекцій в традиційному їх розумінні. Все дуже активно та інтерактивно.

Спілкуватися не лише з викладачами WSL, але і з польськими студентами та своїми колегами з інших вишів України.

Долучатися до польської культури та європейської ментальності. Чисельні музеї (деякі досить своєрідні, наприклад, музей виробництва сірників), галереї, пам’ятки культури Ченстохова, без сумніву, розширять Ваш світогляд. Спілкування із пересічними мешканцями міста, спостереження за ритмом місцевого життя дозволить Вам самостійно оцінити усі переваги (а може й недоліки), так званого, європейського вибору.

10. Чи є критичним незнання польської?

Досвід першої сесії показав, що незнання польської мови не є достатньо суттєвим на початковому етапі. Частина занять проводилась за допомогою перекладачів, частина англійською. А трохи згодом стало зрозумілим, що наші студенти достатньо добре розуміють викладача, який спілкується з ними польською. Однак, слід зазначити, що оволодіння польською мовою протягом навчання є обов’язковою умовою одержання польського диплома. WSL пропонує своїм студентам певні дистанційні курси польської, але, на нашу думку, ці курси слід супроводжувати заняттями на звичайних курсах.

11. Чи організовуються які-небудь курси польської мови для учасників програми?

Так, такі курси організовуються «Україно-польським центром академічних обмінів» з пільговим тарифом для студентів Європейського університету – учасників програми «Подвійного диплома».

12. Які пропонуються спеціальності у WSL?

На сьогоднішній день, за результатами гармонізації навчальних програм, для студентів Європейського університету WSL пропонує навчання за такими спеціальностями:

 • Управління і менеджмент у фірмі
 • Міжнародні економічні відносини
 • Стратегії розвитку та економічний консалтинг
 • Фінанси та банківська справа
 • Адміністрування комп′ютерних мереж і безпека комп’ютерних систем
 • Інформаційні технології у фірмі та е-бізнес
 • Проектування і управління веб-сервісів

Формування навчальних груп по спеціальностях здійснюється за наявністю визначеної мінімальної кількості заяв.

13. Які перспективи надає участь у програмі?

Студенти Європейського університету, що беруть участь у програмі «Подвійного диплома» одержують:

 • Новий цікавий досвід навчання
 • Додаткова мова (польська)
 • Диплом Євросоюзу разом з дипломом України
 • Участь у програмах академічного обміну:
  • Навчання тривалістю до 1 семестру у партнерських ВНЗ (50 університетів Великої Британії, Іспанії, Італії, Німеччини, Франції, тощо) із стипендією Євросоюзу
  • Практика на підприємствах Євросоюзу зі стипендією
 • Безкоштовна студентська Шенгенська віза
 • Фінансові пільги на рівні зі студентами ЄС, у тому числі – під час подорожі країнами ЄС
 • Можливість працевлаштування у Польщі

14. Чи існує можливість переводу на повне навчання у Польщу (жити там та навчатися у WSL)?

Так, подібна можливість існує, оскільки студент Європейського університету – учасник програми «Подвійного диплома» є водночас і студентом WSL дистанційної форми навчання. Однак, якщо такий студент переводиться до WSL на очне навчання, то він перестає бути студентом Європейського університету і усі фінансові, правові, майнові та інші питання будуть вирішуватися між ним та WSL у загальному для студентів – іноземців порядку.

 • fb
 • yt
(044) 334-53-04
бульвар академіка Вернадського, 16 В
Visa / MasterCard