Вгору
  • Світ дослуховується до слова поетичного, справді мистецького
  •  

У Європейському університеті днями завершився ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс студентської художньої творчості «Весняна хвиля». Одразу хочу наголосити, що то було справжнє багатоголосся молодих людей небайдужих до художнього слова, а конкретніше до поезії. Приємно, що нинішній фестиваль, як говорено вище, уже дев’ятий.

Також приємно відзначити, що творчість попередніх учасників «Весняної хвилі» увійшли до збірок, які побачили світ у Європейському видавництві, а саме: «У поетичному сузір’ї квітня», «Від заквіту до квітування», «Співуче слово», «На голос ранньої зорі».

Наступну збірку можуть скласти кращі твори учасників цьогорічного конкурсу-фестивалю, хоч їх було значно менше, ніж у попередні роки. Та будемо сподіватись, що це все-таки тимчасове. Адже, як сказав наш класик Михайло Коцюбинський: «..Жити без поезії, то злочин.»

Творча напруга, пошуки художнього образу – то основа будь-якої роботи літератора в жанрі прози поезії, публіцистики. І навіть тоді, коли він пише звичайну інформацію чи статтю для газети. Певен, що і там має «засвітитись» його уміння, погляд на життя, любов до людини. Писати для письменника – то життєвий поклик, тобто стан душі. Працелюбство робить літератора справжнім письменником, творцем.

Чимало здібних студентів виявилось і серед нинішніх учасників «Весняної хвилі». І ще додає мені, як голові журі у жанрах «Авторська поезія» та «Художнє слово» неабияких надій у їхніх подальших успіхах у навчанні та в роботі над поетичним словом молодих авторів. Адже були названі імена переможців, яким вручено дипломи та ціні подарунки.

    Назву бодай кілька з них:
  • Фисун Вікторія з м.Пирятин /Гран-Прі/
  • Тиховод Наталя з м.Бердянська /Лауреат першого ступеню/
  • Надвірна Ірина з м.Ужгорода /Лауреат ІІ ступеню/
  • Тримпол Володимир з м.Черкаси /Лауреат ІІІ ступеню/

Лауреати в різних номінаціях: Гвоздьова Юлія з м.Одеса та її землячка Руденко Ганна, Шмаргальов Андрій з м.Луганська.

Окрім лауреатів, інші учасники також заслуговують доброго слова. Сподіваемось, що творчість і працелюбство – то завжди дорога до перемоги.

Насамкінець, варто сказати, що генеральний спонсор Всеукраїнського фестивалю художньої творчості «Весняна хвиля» - ректор Європейського університету Іван Іванович Тимошенко.

  • fb
  • yt
(044) 334-53-04
бульвар академіка Вернадського, 16 В
Visa / MasterCard