Вгору
 • Бібліотека Європейського університету
 •  

Директор бібліотеки Іванова Ірина ОлександрівнаБібліотека Європейського університету є науково-навчальною, довідково-інформаційною, просвітницькою структурою університету, яка організовує свою діяльність згідно всіх регламентуючих та керівних документів Міністерства освіти і науки України, Статуту університету та «Положення про бібліотеку Європейського університету». Всього до бібліотеки Європейського університету входить 18 бібліотек-філій університету, які знаходяться за місцем базування філій університету, та бібліотека головного вузу, яка є координуючим і методичним центром. В кожній бібліотеці є абонемент і читальна зала, які створюють оптимальні умови для отримання необхідної навчальної, наукової та іншої інформації за допомогою книжкового фонду, довідкового апарату та сучасних методик і технологій обслуговування для  користувачів бібліотек.

Загальна площа приміщень бібліотек системи – 2385,44 м2, посадкових місць в читальних залах – 797. Загальна кількість фонду становить
366989 примірників носіїв інформації.

В мережі працює 17 фахівців бібліотечної справи, переважно з вищою спеціальною освітою і великим досвідом роботи.

 

Бібліотека головного ВУЗу.

БібліотекаБібліотека головного ВУЗу була заснована у 1992 р.

Загальна площа бібліотеки становить 941,45 кв.м.

Кількість місць в читальних залах – 105.

До послуг користувачів - 2 читальні зали (1 – на вул. Депутатській, 15/17; 1 – на бульв. Кольцова, 21) та абонемент навчальної літератури для студентів заочної форми навчання.

Зараз вона налічує три основні відділи:

 • відділ комплектування документів;
 • відділ наукової обробки документів і організації каталогів:
  • сектор періодичних видань;
 • відділ обслуговування:
  • сектор читальних залів;
  • сектор абонементу;
  • сектор видачі правової літератури.

Фонд бібліотеки становить 85617 тис. примірників. Бібліотека працює у відповідності із основним завданнями бібліотеки – забезпечувати необхідною навчальною літературою на основі навчальних планів та навчальних програм дисциплін. Вивчаючи інформаційні потреби та запити, цілеспрямовано формує фонд навчальної та наукової літератури.

Бібліотека Бібліотека Бібліотека

Бібліотека комплектується найновішою навчально-методичною літературою видавництв України, а також літературою іноземними мовами. Значним джерелом комплектування бібліотечного фонду є видавництво Європейського університету.

Бібліотека передплачує 45 назв періодичних видань України.

Бібліотека Бібліотека Бібліотека

Сучасну концепцію розвитку бібліотеки визначають орієнтири на застосування інформаційних та бібліотечних технологій, використання Інтернет-ресурсів. З 2001 року в бібліотеці Європейського університету ефективно функціонує автоматизована бібліотечна система «Ірбіс».

Бібліотека має унікальну електронну бібліотеку, яка постійно поповнюється новими електронними виданнями. Видання в електронній формі доступні користувачам не тільки в бібліотеці, а і в комп’ютерних класах та на кафедрах, а за потреби і дистанційно.

Бібліотека Бібліотека Бібліотека

Зорієнтуватись у фонді бібліотеки користувачеві допоможе наявна система каталогів і картотек, які взаємно доповнюють один одного й полегшують пошук тих чи інших потрібних видань. Особлива увага приділяється бібліографічному і довідково-бібліографічному обслуговуванню користувачів бібліотеки. Надаються бібліографічні довідки, індивідуальні бібліографічні консультації з методики пошуку документів в базах даних, присутніх в електронному каталозі.

Довідково-пошуковий апарат бібліотеки складається з:

Традиційний каталог

 • Бібліотекаалфавітного каталогу;
 • систематичного каталогу;
 • систематичної картотеки статей із періодичних видань;
 • систематичної картотеки видань, що продовжуються;
 • каталогу фонду періодичних видань.

Електронний каталог

Електронний каталог на базі САБ «WEB-ИРБИС64».

Перейти до електронного каталогу

Бібліотека має три основні пункти видачі: сектор абонементу, сектор читального залу та сектор видачі правової літератури (вул. Кольцова).

Бібліотека Бібліотека Бібліотека

Що необхідно знати користувачу бібліотеки?

Для запису до бібліотеки користувач повинен мати:

 • документи, що засвідчують його особу: паспорт, студентський квиток, залікову книжку;
 • 2 фото-картки, розміром 3x4.

Перед записом в бібліотеку користувач повинен ознайомитися з правилами користування.

Лише читацький квиток дає право користування бібліотекою і передача його в інші руки не дозволяється. У разі втрати читацького квитка терміново повідомте працівників бібліотеки про це. Читачі, що завдали бібліотечному фонду збитків, несуть матеріальну відповідальність згідно чинного законодавства.

Пам'ятайте!

 • Підручники та навчально-методичні матеріали необхідно здати після зимової сесії та перед літніми канікулами;
 • обов'язково дотримуйтесь термінів повернення літератури, вказаних бібліотекою.

БібліотекаПрацюючи в бібліотеці, почувайтеся вільно. Якщо маєте питання – не соромтеся, запитуйте! Знайте, що бібліотекар завжди готовий допомогти Вам у пошуку необхідної інформації чи літератури.

Під час відвідування бібліотеки знайомтесь з книжковими виставками, які організовують працівники бібліотеки: «Нові надходження», «Першокурснику про Європейський університет», «Видання викладачів Європейського університету» та інші актуальні за тематикою експозиції.

Бібліотека працює:
Понеділок – п'ятниця – з 9-00 до 18-00 год.
Субота, неділя – вихідні дні.

Останній робочий день місяця – санітарний.

Телефон для довідок: 423–00–58 (внутр. 129, 154)
Адреса: 03115, м. Київ, вул. Депутатська, 15/17
E-mail: biblio@kyiv.e-u.in.ua

 • fb
 • yt
(044) 334-53-04
бульвар академіка Вернадського, 16 В
Visa / MasterCard